Z wielkim smutkiem informuję, że w dniu 22 stycznia 2014r. zmarł nagle nasz serdeczny kolega Bartłomiej Cieciak (ur. w 1946r.), wieloletni członek zarządu Małopolsko-Śląskiego Stowarzyszenia Budowniczych i Zarządców Nieruchomości w Krakowie oraz – już drugą kadencję – członek zarządu PFZN.

Był inżynierem budownictwa, absolwentem AGH w Krakowie i prawie całe swoje życie zawodowe związał z budownictwem, mieszkalnictwem i zarządzaniem nieruchomościami. Wymieniając tylko ważniejsze Jego funkcje pragnę przypomnieć, że w latach 1981-1988 był wiceprezesem Wojewódzkiego Związku Spółdzielni Mieszkaniowych, w latach 1988-2002 dyrektorem Krakowskiego Przedsiębiorstwa Usług Budownictwa Komunalnego KOMEX, w latach 2002-2004 zastępcą dyrektora Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie (ale równocześnie od 2002 do 2012r. prezesem zarządu Spółdzielni Budowy Domów Jednorodzinnych Kraków – Witkowice II) a od 2005 do 2013r. kierował Agencją Rozwoju m. Krakowa.

Ja poznałem Bartka, gdy realizował z ogromną pasją te dwa ostatnie projekty swego życia (Witkowice II i Agencja Rozwoju m. Krakowa) i wiem, że poświęcał im wszystkie swoje siły (może gdyby trochę zwolnił, to by Jego serce dłużej wytrzymało?), ale też i szczycił się nimi, bo i było się czym pochwalić. Witkowice II są świetnie zaprojektowanym i wzorowo zrealizowanym krakowskim osiedlem, Agencja Rozwoju m. Krakowa prowadzi zaś bardzo wiele prestiżowych realizacji – by wymienić tylko liczne inwestycje komunikacyjne czy Halę Widowiskowo-Sportową.

Bartek był bardzo pogodnym i życzliwym człowiekiem. Trudno go było nie lubić. Myślę, że tak samo uważało bardzo wiele osób, bo na Jego pogrzebie na Cmentarzu Rakowickim były tłumy (choć tego dnia w Krakowie był wyjątkowo duży mróz i wiał ostry wiatr).

Bartku, będzie nam Ciebie brakowało, ale na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci!

Marek Majchrzak
Prezydent PFZN

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz